Zdrowie i uroda

Jak działają feromony?

Zapachy mocno oddziałują na sferę psychofizyczną człowieka. Za ich pomocą można poprawić sobie nastrój, każdy lubi ładnie pachnieć. Z kolei nieprzyjemna woń działa zniechęcająco, wywołuje negatywne skojarzenia. Organizm człowieka wydziela rozmaite zapachy, ale niektóre z nich można wyczuć jedynie podświadomie. Przykładem są feromony, które po użyciu perfum lub nawet kosmetyku podczas mycia ciała stają się niewyczuwalne.

Czym są feromony i jak działają?

Feromony są związkami semichemicznymi, na które składa się wiele substancji. Pomimo tego, że mają bardzo delikatną woń, to drzemie w nich ogromna moc. Warto też wiedzieć, że nie tylko zwierzęta wydzielają feromony, dotyczy to także roślin i owadów. Związki te mają za zadanie wywoływać konkretną reakcję w odbiorcy lub pełnią funkcję informacyjną. Feromony mogą służyć jako zachęta do kopulacji, sposób na pokazanie gotowości do reprodukcji. Są nierzadko używane do przestraszenia przeciwnika, zdominowania innych. Feromony są obecne w pocie, moczu, ślinie, łzach, spermie, wydzielinie z pochwy. Pod ich wpływem zmienia się nastrój, wydzielanie hormonów. Służą one między innymi do pobudzenia seksualnego. Osoby wydzielające wzmożoną ilość feromonów wydają się być atrakcyjniejsze szczególnie w oczach płci przeciwnej. Związki te wpływają na relacje międzyludzkie, życie towarzyskie i zawodowe. Feromony aktywują podwzgórze, które decyduje o pracy autonomicznego układu nerwowego. Kobiety mają dni płodne wydzielają określone feromony o zwiększonym stężeniu, przez co mężczyźni postrzegają je za atrakcyjniejsze, zdolne i gotowe do rozrodu. Feromony pobudzają, wpływają na nastrój, zwiększają seksualną motywację, potęgują emocjonalne bodźce. To właśnie w dużej mierze odpowiadają za ciągłość gatunku.

Czy warto stosować perfumy z feromonami?

Na rynku dostępnych jest wiele perfum z feromonami, różnią się one przede wszystkim składem i walorami zapachowymi. Jeśli ktoś stosuje produkt, który zawiera znikome ilości feromonów lub ich jakość pozostawia wiele do życzenia, to niestety nie można mówić o wysokiej skuteczności działania. Warto zdecydować się na perfumy z feromonami renomowanej marki, które cieszą się pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Przykładem są feromony Pheroamore stworzone dla niej i dla niego. Produkty dla kobiet służą zwiększeniu atrakcyjności w oczach mężczyzn, dodają pewności siebie. Z kolei perfumy z męskimi feromonami zostały stworzone z myślą o panach, którzy chcą być postrzegani przez płeć piękną za bardziej męskich, czyli atrakcyjniejszych seksualnie.

W przypadku feromonów od Pheroamore można liczyć na kuszące zapachy, które z czasem przybierają na sile i utrzymują się przez kilkanaście godzin. Wszystko to przekłada się na ich wysoką wydajność. Wystarczy niewielka ilość zaaplikowana na nadgarstek i szyję, aby przez cały dzień zwracać na siebie uwagę w subtelny sposób. Perfumy z feromonami Pheroamore można polecić osobom, które chcą poprawić swój nastrój, podnieść samoocenę i zwiększyć atrakcyjność, zapomnieć o kompleksach. Mają one uwodzicielski zapach, pomagają odnieść sukces w relacjach romantycznych i społecznych. Jeśli ktoś lubi być w centrum uwagi, otaczać się ludźmi, pragnie ułatwić sobie nawiązywanie nowych relacji i pobudzić do działania innych, to warto wypróbować produkty Pheroamore.