Marketing

Jak reklamować hotel, gospodarstwo agroturystyczne czy pensjonat?

Obecnie wielu właścicieli hoteli, gospodarstw agroturystycznych i pensjonatów, aby kontrolować obłożenie swoich hoteli, polega na głównych portalach rezerwacyjnych. Jednak pomimo wygody, jaką zapewniają platformy rezerwacyjne, warto również korzystać z szerokiej gamy kanałów reklamowych. Jak reklamować hotel i jakich kanałów reklamowych korzystać, aby odnieść sukces w branży?

Google Ads

Korzystanie z kilku kanałów reklamy przy wsparciu odpowiednich działań PR może przynieść zaskakująco dobre efekty.

Reklama i marketing hotelu mają ogromne znaczenie. Reklama za pośrednictwem Google Ads z bezpośrednim linkiem do witryny oferuje następujące korzyści:

– możliwość prezentacji swojej oferty ofertę ze wszystkimi specjalnymi funkcjami na własnej stronie w najlepszy możliwy sposób,
– dostęp do różnych kanałów komunikacji, m.in. czat na żywo, aby wyjaśniać pytania bezpośrednio i w sposób zorientowany na usługi, przyspieszając w ten sposób decyzje dotyczące rezerwacji osób zainteresowanych.

W większości przypadków własna reklama za pośrednictwem Google Ads nie zastąpi marketingu za pośrednictwem portali rezerwacyjnych, ale służy jako towarzyszące wsparcie. W ten sposób można osiągnąć pozytywny efekt nawet przy rozsądnym budżecie.

Twoja strategia marketingowa będzie skuteczna, jeśli na początku ustalisz właściwe priorytety.

Dzięki kampanii marki w sieci wyszukiwania przeznaczone dla sieci wyszukiwania Google możesz dotrzeć do tych, którzy konkretnie szukają Twojego hotelu, używając nazwy marki po niskich cenach kliknięć. W ten sposób zainteresowane strony trafiają bezpośrednio na Twoją stronę i nie mają do czynienia z alternatywnymi ofertami na platformie rezerwacyjnej.

W kampanii fokusowej używasz odpowiednich słów kluczowych, aby kierować reklamy do osób, które szukają kluczowych terminów, które bardzo dobrze pasują do ich oferty.

Strona internetowa

Punktem wyjścia powinna być wysokiej jakości, aktualna technicznie strona internetowa. Z punktu widzenia Google oznacza to przede wszystkim, że strona jest dobrze ustrukturyzowana, szybko się ładuje i jest zoptymalizowana do użytku mobilnego, dzięki czemu można ją dobrze wykorzystać również z kompaktowym wyświetlaczem telefonu.

Przejrzystość i użyteczność również odgrywają ważną rolę, ponieważ im łatwiej odwiedzającemu się skontaktować i zdobyć informacje, tym wyższy odsetek bezpośrednich rezerwacji, które są dla bardzo ważne z handlowego punktu widzenia.

Nie należy zapominać o pozycjonowaniu strony WWW, które ma ogromny wpływ na zwiększenie ruchu na stronie hotelu, pensjonatu czy gospodarstwa agroturystycznego. To z kolei przekłada się na ilość rezerwacji bezpośrednich.

Hotelowy blog

Odpowiednia storna internetowa jest skuteczna, gdy przyciąga większą uwagę poprzez reklamy, ale także przydatne i interesujące treści.

Na własnej stronie internetowej masz możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji zgodnie z własnymi życzeniami. Ty decydujesz o wyglądzie i stylu i możesz dowolnie włączać różne media, takie jak obrazy i filmy, aby osiągnąć maksymalny efekt. Dobrym pomysłem jest blog, który, w którym można znaleźć ciekawe artykuły, porady i relacje z wydarzeń.

Reklama hotelu w mediach społecznościowych

W przypadku hoteli zazwyczaj proces decyzyjny i ścieżka zakupowa są dosyć złożone i długie, dlatego warto towarzyszyć klientowi na każdym etapie tej drogi. Dzięki temu istnieje większa szansa, że transakcja zostanie sfinalizowana. Zgodnie z zasadami marketingu treści należy zadbać, aby treści publikowane w mediach społecznościowych spełniały jedną, a najlepiej wszystkie funkcje — informacyjną, edukacyjną i rozrywkową.

Nie należy lekceważyć komunikacji wizualnej. Przekazy wizualne są w większym stopniu przyswajane przez odbiorców. Warto zamieszczać dobrej jakości zdjęcia, filmy oraz transmisje na żywo i pokazywać w interesujący sposób wnętrza hotelu, wszelkie udogodnienia, atrakcje dla gości, okolicę, w której mieści się obiekt. Ważne, żeby do potencjalnych gości dotarła informacja o nadchodzących wydarzeniach i okolicznych propozycjach kulturalnych.

Influencer marketing

W obecnych czasach należy też docenić siłę influencer marketingu. Rozpoczęcie współpracy z influencerami nie jest proste, ale nie jest też niemożliwe. Pobyt w hotelu gratis w zamian za późniejszą relację na blogu może się przełożyć na większą ilość rezerwacji. Trzeba jednak pamiętać, aby nawiązywać współpracę z takimi influencerami, których grupa obserwatorów pokrywa się z grupą docelową obiektu.