Finanse

Program partnerski, czyli jak zarobić, polecając dobre biuro rachunkowe

Program partnerski to prosty sposób na marketing biura rachunkowego. Pewnie każdy z nas zetknął się już z takim stwierdzeniem, choć nie każdy mógł wiedzieć o co dokładnie chodzi. Program partnerski – bo o nim mowa – jest coraz popularniejszym narzędziem marketingowym na rynku internetowym (i nie tylko). Wkroczył on też do środowiska księgowości, gdzie każdy polecający biuro rachunkowe może zacząć zarabiać razem z poleconym przez siebie biurem.

Program partnerski – cóż to takiego?

Programem tym nazywamy jedno z najpopularniejszych narzędzi budowania marketingu sieciowego, marketingu opartego na wzajemnych powiązaniach. Organizatorem tego programu jest np. sklep internetowy, a w tym konkretnym przypadku biuro rachunkowe, które oferuje swoje usługi, a uczestnikami są osoby fizyczne lub też firmy polecające usługi wprost lub za pośrednictwem swoich stron WWW.

Prosty sposób na zarabianie

Program partnerski może przyjmować różne warianty. Może opierać się o przekazywanie wprost klientów, gdzie każdy „złapany” klient, który zrealizował zakup towaru lub usług jest wiadomego pochodzenia. Tutaj droga od klienta do sprzedawcy jest prosta i najczęściej dobrze znana. Znany jest polecający zarówno przez klienta, jak i sprzedawcę dóbr czy usług. Jest to tradycyjny sposób marketingu sieciowego, znany również kolokwialnie jako „poczta pantoflowa” – tutaj prowizja za polecenie może być relatywnie wysoka, gdyż skuteczność jest też wielka. Innym, nowszym sposobem marketingu sieciowego jest program partnerski w wykorzystaniem własnych stron internetowych. Odbywa się to na zasadzie udostępnienia logo firmy z którą uczestniczymy w programie na własnej stronie w często odwiedzanym miejscu strony. Jeśli posiada się „chodliwą” stronę internetową, która odwiedzana jest przez wiele osób dziennie, może to być ciekawy i bardzo prosty sposób na dorobienie się dodatkowych profitów. Co prawda prowizje tutaj są zdecydowanie mniejsze i bardziej na zasadzie ciągłości za comiesięczną prezentacje logo czy odnośnika, ale w perspektywie „wejść” przez stronę mogą osiągnąć nawet lepsze wyniki niż tradycyjnym sposobem.

Program partnerski wykorzystywany przez biuro rachunkowe jest ciekawą alternatywą do zarabiania zarówno przez biuro jak i polecającego. Warto pomyśleć o takiej formie współpracy zwłaszcza w przypadku, gdy posiada się często wyświetlaną stronę internetową lub status osoby publicznej.