Moda

Designerskie akcesoria dla psów – co obecnie jest modne?

Nowoczesne akcesoria dla psów spełniają nie tylko zadania użytkowe, ale również cenione są za walory estetyczne. Trendy w branży odzieżowej zmieniają się w bardzo szybkim tempie i nie inaczej wygląda również sytuacja w przypadku ubranek i akcesoriów dla psów. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych opiekunów, którzy chcą dowiedzieć się, które akcesoria są obecnie w modzie.

Oryginalne chusty dla psów

Kolorowa chusta na szyi dodaje uroku nawet bardzo groźnemu psiakowi. Godne polecenia są kolorowe chusty dla psów wykonane z elastycznego materiału, które są bardzo wygodne w zakładaniu i zdejmowaniu przez głowę. Miękkie i lekkie materiały idealnie układają się na szyi. Elegancka chusta dla psa może być noszona nie tylko do obroży, ale również do szelek. Jeżeli chodzi o materiał to w pierwszej kolejności warto postawić na bawełnę. Jest to w 100% naturalna tkanina, która wyróżnia się nie tylko eleganckim designem, ale również wysoką wytrzymałością na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Bawełniane chusty można bez problemu prać w pralce w temperaturze 40 stopni. Nawet po wielu praniach chusty bawełniane zachowują naturalne kolory i oryginalny fason. Eleganckie chusty rewelacyjnie prezentują się nie tylko na małych, ale również na większych pieskach. Wysokiej jakości bandany dla psów można kupić już od 40 zł.

Obroże świecące

Osoby, które poszukują designerskich akcesoriów dla psów powinny rozejrzeć się za obrożami świecącymi. Są to wspaniałe gadżety przede wszystkim dla tych osób, które na spacer chodzą w nocy. Świecące obroże znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa. Najlepszym wyborem są obroże wykonane z elastycznego silikonu, które łatwo dopasować do obwodu szyi. Silikon jest miły w dotyku i co najważniejsze wyróżnia się on także dużą odpornością na zabrudzenia. Aby wybrać odpowiednią obrożę designerską należy zwrócić uwagę nie tylko na jej długość, ale również na szerokość. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają obroże wykonane ze skóry naturalnej. Przy odpowiednim konserwowaniu obroże skórzane nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania.

Przydatne gadżety dla psiaka które trzeba mieć

Oryginalna miska dla psa jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych gadżetów, który powinien zakupić każdy właściciel psa. Wybierając miskę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design i materiał, ale również na wielkość. Pojemność miski należy dostosować do porcji karmy spożywanej przez zwierzaka. Przydać może się również elegancki transporter. Jest to jeden z tych gadżetów, który najbardziej przydaje się podczas podróżowania z psem. Pamiętać należy o tym, że w wielu środkach komunikacji podróż z psem dozwolona jest wyłącznie z transporterem.

Zabawki dla psa

Na samym końcu warto wspomnieć o zabawkach dla psa, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Projektanci gadżetów dla psów chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też nieustannie wymyślają nowe zabawki dostarczające psiakom wielkiej frajdy. Godne polecenia są przede wszystkim piszczące piłki do zabawy i naturalne gryzaki dla psów. Najlepszym wyborem są rewelacyjne gryzaki stomatologiczne, które pomagają w czyszczeniu zębów psa. W sklepach znaleźć można również specjalne maty węchowe dla psa, szarpaki i aporty, które sprawdzą się podczas zabawy na zewnątrz. Nowością na rynku są psie łamigłówki. Mowa tutaj oczywiście o zabawkach, które angażują do pracy psi umysł. Zwierzaki po rozwiązaniu prostej łamigłówki nagradzani są smakołykami.