Marketing

Jak reklamować armaturę łazienkową w telewizji?

Reklama w telewizji to sposób na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od branży, w której prowadzi się działalność. Dotyczy to również firm sprzedających armaturę łazienkową. Jak, jednak reklamować tego typu produkty w telewizji i o czym pamiętać?

Armatura łazienkowa a reklama w telewizji, czyli skuteczny sposób na przebicie się wśród konkurencji!

W branży wnętrzarskiej istnieje spora konkurencja, co powoduje, że niełatwo jest wypromować swoją firmę. Dotyczy to w szczególności małych i lokalnych firm, które skupiają się na sprzedaży określonej grupy produktów, np. armatury łazienkowej. Co, zatem zrobić aby zwiększyć swoją skuteczność i dotrzeć do klientów?

Produkcja reklam telewizyjnych dotyczących armatury łazienkowej

Reklama w TV pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, niezależnie od rodzaju produktów sprzedawanych w sklepie. Dlatego reklama w telewizji jest rozwiązaniem, które pozwala wypromować firmę i skutecznie zwiększyć sprzedaż stacjonarną oraz internetową. Warto zdecydować się na nią, obok takich rozwiązań jak np. pozycjonowanie sklepu internetowego, reklamowanie salonu z łazienkami na portalach tematycznych i inne działania lokalne.

Decydując się na współpracę np. z lokalną telewizją zyskuje się możliwość dotarcia do najbliższego grona klientów. Dlatego warto przejrzeć kanały tematyczne oraz programy dostępne w okolicznych telewizjach i zdecydować się na spot reklamowy lub zapewnić lokowanie swojego produktu. To dobry sposób na dotarcie do szerokiego grona klientów i jeden z czynników dających możliwość wypromowania firmy i jej produktów. Zawsze jednak warto pamiętać, że reklama w telewizji powinno stanowić jeden z wielu sposobów promowane sklepu, obok np. obecności w mediach społecznościowych, a w szczególności w grupach dotyczących danego miasta i okolicy – czyli wszędzie tam, gdzie można znaleźć potencjalnych klientów.

Jak reklamować sklep z armaturą łazienkową w telewizji?

Decydując się na zaistnienie w telewizji można wybrać jedną z wielu form prezentacji swojej firmy i produktu – np. lokowanie produktu. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyemitowanie reklamy w telewizji to konieczne jest wykupienie czasu reklamowego. Ile on wynosi i jakie koszty trzeba w związku z tym pokryć?

Czas antenowy, przeznaczony na reklamę wynosi na ogół 30 sekund i jest to podstawowa jednostka, według której prezentowane są ceny jakie należy zapłacić za emisję reklamy w telewizji. Ile zatem w praktyce trzeba zapłacić za tego typu reklamę? Koszty mogą wahać się od kilku do nawet kilkuset tys. zł., zależnie od tego jaką popularność posiada stacja telewizyjna. Jeśli jest to mała, lokalna stacja to koszty te będą niższe. Tańszą formą reklamową są 8-sekundowe banery sponsorskie, które można kupić nawet za 150 zł.

Warto pamiętać, że spot reklamowy w telewizji jest tym droższy im większą zapewnia efektywność. W praktyce związane jest to z czasem emisji spotu. I tak np. w godzinach wieczorowych, kiedy przed telewizorem zasiada najwięcej widzów, reklamy są znacznie droższe. Wynika to z faktu, że emitowanie reklamy o tej porze pozwala reklamodawcom na dotarcie do najszerszego grona odbiorców. Dlatego decydując się na taki czas antenowy należy liczyć się ze znacznie wyższymi cenami.

Na koszt reklamy w telewizji wpływają też takie czynniki jak:

  • Popularność programów przy bloku reklamowym;
  • Szacowana liczba widzów;
  • Czas trwania reklamy;
  • Liczba emisji reklamy;
  • Rabaty – w przypadku np. większych zamówień jakich dokonują dla swoich klientów domy mediowe;
  • Opłaty techniczne i inne.

Interesuje Cię reklama w telewizji? Sprawdź ofertę i zniżki dostępne w Warszawskiej Grupie Mediowej!
https://warszawskagm.pl/reklama-tv/