Marketing

Reklama i marketing marki odzieżowej – jak wypromować swoją markę ubrań?

Sklep z ubraniami może stać się bardzo dochodowym biznesem, ale trzeba odpowiednio wypromować markę. Za pomocą skutecznego marketingu możliwie stanie się zwiększenie jej rozpoznawalności, dotarcie do grupy docelowej, pozyskanie klientów. Każdy potrzebuje odzieży, dlatego oferujące ją sklepy cieszą się ogromną popularnością. Ciągle pojawiają się nowe kolekcje, a stare ubrania się zużywają i nudzą. Każda okazja jest dobra do tego, aby zrobić zakupy i wzbogacić swoją garderobę o coś nowego. Sprzedawcy muszą mieć jednak na uwadze to, że branża odzieżowa rządzi się własnymi prawami, przebicie się przez konkurencję stanowi nie lada wyzwanie. Należy dobrać odpowiednie narzędzia i kanały reklamowe, aby nie pozostawać w tyle.

Na czym polega marketing marki odzieżowej?

Zakupy przez Internet cieszą się ogromną popularnością, więc warto to wykorzystać. E-sklep odzieżowy może być niezwykle opłacalną inwestycją, ale niezbędnym elementem jest fashion marketing. Moda cały czas się zmienia, to samo można powiedzieć o potrzebach i preferencjach konsumentów. Bez promowania sklepu odzieżowego nie można liczyć na uzyskanie satysfakcjonujących wyników sprzedażowych. Wzrost przychodów wynika w głównej mierze ze wzrostu liczby konsumentów. Nawet topowe domy mody przenoszą się do Internetu, korzystają z kanałów cyfrowych, co przekłada się na odnotowywanie rosnących zysków. Kluczowe będzie to, aby spersonalizować wiadomości, oferty i produkty Zacząć należy oczywiście od stworzenia strony internetowej, na której muszą znaleźć się dane kontaktowe, ciekawe opisy produktów i wysokiej jakości zdjęcia kolekcji. Bardzo ważne jest zadbanie o dobry User Experience i przejrzyste CTA.

Jak prowadzić marketing w branży fashion?

Mając już sklep internetowy, można przejść do jego pozycjonowania, co służy zwiększaniu jego widoczności w wynikach wyszukiwania, ruchu na stronie i konwersji. Skuteczne pozycjonowanie przynosi długofalowe efekty, poprawa funkcjonalność witryny i wzbogaca ją o atrakcyjne dla odbiorcy treści. Nie należy jednak pozycjonować na ogólne słowa kluczowe, lepiej sprawdzą się doprecyzowane frazy typu long tail. Mają być one szczegółowe, aby jak najlepiej trafiać w zapytania wpisywane przez Internautów w wyszukiwarkę. To właśnie precyzyjne frazy long tail prowadzą do konwersji, sfinalizowania zakupu. Świetne będą także płatne reklamy w postaci Google Ads, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania i na portalach przynależących do sieci reklamowej Google. Zacznie ma to, aby wybrać odpowiednie słowa kluczowe, które będą promowane. Bardzo ważne jest to, aby jak najlepiej określić grupę docelową, mieć na uwadze zasięg terytorialny, zainteresowania, wiek itd. Do wyboru jest reklama tekstowa, która dotyczy promowania wyników wyszukiwania oraz kampania produktowa i Google Display Network. Google Ads to gwarancja natychmiastowych rezultatów. Możliwe jest nawet monitorowanie ścieżki konwersji i zapoznanie się z zaawansowanymi statystykami.

Co wykorzystać podczas promowania marki ubrań?

Marketing marki odzieżowej nie może pominąć social mediów. Na szczególna uwagę zasługuje Facebook Ads ze względu na niskie koszty, możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców i precyzyjnego określenia grupy docelowej. W przypadku profili w mediach społecznościowych kluczowe jest to, aby były one skrupulatnie prowadzone. Ciekawą opcją będzie również reklama sklepu odzieżowego przez Pinterest. Ogromną zaletą jest wysoka skuteczność kierowania użytkowników na witrynę e-sklepu, do tego dochodzą jeszcze zaawansowane statystyki umożliwiające śledzenie postępów prowadzonych działań promocyjnych. Warto również skontaktować się blogerami lub założyć firmowy blog. Świetnie sprawdzają się również kupony i vouchery do sklepu internetowego, co zachęci do dokonania zakupu. Godne polecenia jest również organizowanie konkursów z nagrodami. Warto też próbować swoich sił w video marketingu. Prowadzenie kanału na YouTube może przynieść rewelacyjne rezultaty. Przekaz w formie wideo jest bardzo skuteczny, bo oddziałuje na wiele zmysłów. Można przykładowo pokazać, jak powstają ubrania, podkreślić jakość oferowanych produktów i ich unikalność.