Marketing

Jak lokalnie reklamować firmę deweloperską oraz nowe inwestycje?

Marketing dewelperów

Inwestycja w nieruchomości zawsze będzie dobrym pomysłem. Budynek może zostać w każdej chwili sprzedany lub wynajęty, co pozwala na pomnażanie kapitału. Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup mieszkania od dewelopera, a wraz z popytem rośnie podaż. Rynek nieruchomości stał się obecnie niezwykle konkurencyjnym miejscem. Kupujący mogą przebierać w ofertach, a deweloperzy muszą dołożyć starań do tego, aby zdobyć klientów. Świadomość konsumentów cały czas rośnie, podobnie jak ich oczekiwania i wymagania. Niezwykle istotne dla każdego dewelopera będzie opracowanie skutecznej kampanii marketingowej do promowania oferowanych inwestycji i zwiększenia sprzedaży.

Na czym polega marketing deweloperów?

Nawet jeśli deweloper będzie oferować nieruchomości o wysokim standardzie wykończenia, powstałe przy użyciu wysokiej jakości materiałów i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, to niestety bez skutecznej reklamy nie można mówić o byciu konkurencyjnym i pozyskaniu dużej liczby klientów. Reklama jest dźwignią handlu, dlatego trzeba wyróżnić się na tle ogromnej konkurencji. Kluczowe jest to, aby firma deweloperska cieszyła się renomą, wzbudzała zaufanie, była kojarzona z rzetelnością i profesjonalizmem. Wszystko to wymaga opracowania odpowiedniej strategii marketingowej. Identyfikacja wizualna w tej branży jest kwestią kluczową. Do promowania nieruchomości sprawdzą się klasyczne rozwiązania w postaci materiałów drukowanych, bilbordów. Nie może zabraknąć profesjonalnie wykonanej strony internetowej. Zadbać należy o jej funkcjonalność, atrakcyjność dla odbiorców, przyjazność dla wyszukiwarki Google. Strona firmy deweloperskiej musi być przejrzysta, czytelna, nowoczesna, atrakcyjna wizualnie, bogata w wartościowe treści, zachęcająca do kontaktu. Istotne jest to, aby użytkownik strony mógł z łatwością wyszukać interesujący go lokal.

Jak tworzyć skuteczne kampanie reklamowe deweloperów? Co trzeba mieć na uwadze?

Bardzo istotną kwestią w przypadku firm sprzedających mieszkania będzie stworzenie wirtualnego spaceru po oferowanych budynkach. Dla potencjalnego klienta niezwykle ważna jest możliwość zobaczenia tego, jak będzie wyglądać jego potencjalne lokum. Interaktywne wizualizacje mogą dotyczyć także standardu wykończenia. Warto wykonać interaktywną mapę lokalizacji, aby potencjalny inwestor mógł sprawdzić szybko dostępną infrastrukturę usługową. Bardzo ważne jest pozycjonowanie, aby firmowa strona uzyskała jak najlepszą pozycję w wyszukiwarce Google na konkretne frazy kluczowe. Jako że na efekty pozycjonowania trzeba poczekać parę miesięcy, to należy wdrożyć działania SEO z dużym wyprzedzeniem. Warto również uzupełnić pozycjonowanie reklamami w sieci, czyli Google Ads i Facebook Ads. Za pomocą umiejętnie stworzonych reklam tekstowych i graficznych można dotrzeć do inwestorów i przyciągać ich uwagę. Zaletą Google i Facebook Ads jest możliwość precyzyjnego kierowania reklam. Dostępne są narzędzia umożliwiające ustalenie grupy docelowej w oparciu o wiek, płeć, lokalizację, zainteresowania czy nawet wykonywany zawód.

Jak powinna być reklama dewelopera?

Marketing dla branży deweloperskiej obejmuje także social media. Jest to narzędzie pozwalające na dostarczanie informacji o oferowanych inwestycjach szerokiemu gronu odbiorców. Wystarczy umiejętnie dopasować treści, które zostaną opublikowane na fanpage-u. Będzie kanałem bezpośredniej komunikacji. Nie można oczywiście zapomnieć o stworzeniu profilu Google Moja Firma, co ułatwi promowanie się w danym regionie. Wirtualna wizytówka firmy powinna zawierać dane kontaktowe i adresowe, zdjęcia. Można również zamieścić informacje dotyczące oferty i dodawać posty. Niezwykle ważne są opinie klientów o deweloperze. Mogą być one zbierane na profilu Google Business i Facebooku oraz na firmowej stronie internetowej. Nie może zabraknąć również newslettera, który pomoże powiększyć bazę subskrybentów, czyli potencjalnych klientów, osób rzeczywiście zainteresowanych ofertą.