Architektura

Szafka RTV – wisząca czy stojąca?

W każdym salonie przyda się szafka RTV, która sprawdza się doskonale w kąciku przeznaczonym dla rozrywki. Stawia się na niej telewizor i rozmaite sprzęty typu konsola do gier, odtwarzać DVD. Może być ona w wersji minimalistycznej lub z licznymi półkami, szufladkami. Szafka powinna być jak najlepiej dopasowana do potrzeb i preferencji użytkowników. Istotne jest także, aby pasowała do aranżacji wnętrza, pozostałych elementów wyposażenia. W sprzedaży znajdują się modele zarówno stojące, jak i wiszące.

Tradycyjna szafka RTV w wersji stojącej

Jeśli ktoś stawia na klasyczne rozwiązania, to wybór padnie na stojącą szafkę RTV. Można liczyć na mnogość modeli, dzięki czemu nie ma problemu z dopasowaniem mebla do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji, wielkości pomieszczenia, stylistyki wnętrza. Uniwersalna będzie szafka drewniana, która odnajduje się także we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Można wybrać również model elegancki, idealny do wystroju glamour. Duża szafka RTV drewniana sporo waży, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie do pomieszczenia modelu stojącego. Jest to świetny wybór, jeśli ktoś chce mieć mebel do przechowywania rozmaitych akcesoriów.

Godne polecenia będą modele wysokie, czyli z wieloma szufladami lub zamykanymi szafkami. Jeśli ktoś ma pokój dzienny, który pełni też funkcję jadalni, to przyda mu się pojemny mebel, który po mieście rozmaite rzeczy. No korzyść szafek RTV stojących przemawia to, że nie ma problemu z ich przesuwaniem w inne miejsce. Można nawet całkowicie zmienić ich lokalizację. Trudno to uzyskać w przypadku mebli wiszących. Ich montaż jest bardziej inwazyjny. Trzeba mieć na uwadze to, czy ściany będą w stanie udźwignąć mebel. Zbyt duży ciężar będzie stanowić spore obciążenie dla konstrukcji nośnej. Jeśli ktoś lubi często zmieniać aranżację wnętrza, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wstawienie stojącej szafki RTV.

Minimalistyczne szafki wiszące w nowoczesnych wnętrzach

Szafki RTV w wersji wiszącej są najczęściej spotykane we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Dodają pomieszczeniu lekkości, wprowadzają harmonię. Najlepiej będzie postawić na prostatę, geometryczne bryły. Godne polecenia są szafki dłuższe i węższe. Meble wiszące wspaniale nadają się do każdego pomieszczenia, niezależnie od metrażu. Wspaniale prezentują się zarówno przy ograniczonej przestrzeni, jak i w przestronnym salonie. Zaletą szafek wiszących jest to, że ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Przestrzeń pod meblem pozostaje wolna, nie ma wobec tego problemu z umyciem podłogi.

Do zalet zaliczyć można również dobrą cyrkulację powietrza. Jeśli komuś zależy na tym, aby szafka jak najmniej rzucała się w oczy, to może dobrać ją kolorystycznie do zabarwienia ściany. W nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach rewelacyjnie prezentują się białe meble, które na tle ściany w tym samym kolorze wręcz wtapiają się w nie. Prezentuje się to bardzo efektowny, pozwala na stworzenie oryginalnego wystroju. Warto też mieć na uwadze, że jasne meble z połyskiem odbijają światło, co optycznie powiększa pomieszczenie i je rozświetla. Można wprowadzić do wnętrza elegancję i nutkę luksusu.